FIFA WC 2026

SELEKTOR MORAO DA POBEGNE IZ ZEMLJE POSLE ELIMINACIJE SA MUNDIJALA! Plaši se za svoj život, nacija ga naterala da beži!

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Hong Mjung-Bo Foto: Yuri CORTEZ / AFP / Profimedia
Ne smiruju se strasti u Južnoj Koreji nakon debakla na Svetskom prvenstvu i ispadanja u grupnoj fazi.

Sa velikim ambicijama je ovaj tim otišao na Mundijal, pobedio Češku u prvom kolu, a potom izgubio od Meksika i Južne Afrike i neslavno završio takmičenje.

Selektor Hong Mjung Bo je označen kao glavni krivac, mediji i navijači su ga "razapeli", a sada stižu vesti da je dobijao i pretnje smrću, što ga je primoralo da napusti zemlju strahujući za svoju bezbednost.

Mediji u toj zemlji su preneli da su se pojavili plakati koji su preplavili prestonicu Seul. Neki komercijalni objekti su čak postavili natpise koji zabranjuju pristup Hong Mjung-bou.

Eliminacijom Južne Koreje bavili su se i političari.

Predsednik države Li Dže-mjun zatražio je od Ministarstva kulture, sporta i turizma da pokrene istragu o svim nepravilnostima koje su uticale da selekcija ne prođe grupnu fazu.

Kurir sport/sportske.netNe propustite